Mint Yeşili Renk Tonları
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Mint Yeşili Renk Tonları

Mint yeşili, Yeşilin son dönemlerde parlayan ev ve iş yeri dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan ferahlatıcı bir tonudur. Birçok ev mobilyasında çok aktif kullanılan mint yeşili baharın ve yazın müjdeleyicisi gibidir. Yeşil tonunun insana verdiği huzur doğanın içerisindeki yeşil tonlarında saklıdır. Renklerin birbiri ile karışımından çıkan mint yeşili, yeşilin en çok tercih edilenleri arasındadır. İç mimarinin en gözde renkleri arasında olmasın en büyük sebebi kişilere vermiş olduğu pozitif elektriktir. Genel bir yapıda yeşilin rahatlatıcı etkisinin olduğu yönündedir. Evimizin duvarlarından tutunda içerisinde kullandığımız mobilyalara ya da aksesuarlara varıncaya kadar hatta giyimimize bile yansıyan bu renk her anlamda huzur ve mutluluk veren bir renk haline gelmiştir.

Biz bayanların baharın gelişi ile yeşilin en güzeli mint yeşilini, bir müjdeleyici gibi hem kıyafetlerde hem de aksesuar olarak kullandığımız takılarda hemen göstermeye başlarız.

Mint yeşili, ayakkabılarda çantalarda bile çok rahat kullandığımız bir renktir. Rengin oluşu ise birkaç rengin karışması ile olur.


Bunlar

  • Mavi,
  • Yeşil,
  • Pembe, renklerini bir araya getirip karıştırdığımızda mint yeşilini elde ederiz. Mint yeşili, neredeyse her renk ile kombinlenebilen bir ara renktir. Alternatifleri çok olması sebebiyle de bahar ve yaz aylarının vazgeçilmez renkleri arasında yerini alır.
Özellikle evlerde duvar rengi olarak kullanılan mint yeşili, ferahlatıcı huzur veren ve aydınlık yansıması ile kendisini her zaman önde tutan ve tercih edilen bir renktir. Duvarlarınızda mint yeşili ile birden çok renk kullanmak istediğinizde önünüze gri ve beyaz renkler çıkar birisi yani gri keserek koyu gölgeli durmasını sağlarken diğeri yani beyaz ise dar alanlarda daha geniş göstermesine yardımcı olur. Özellikle kullanıldığı odalar mutfak banyo ve yemek odalarıdır ki bunun da sebebi evde en küçük yerler olmalarındandır. O ferahlatıcı özelliği bu açıdan çok olumlu sonuçlar vermektedir.

Yeşilin birçok tonu son dönemlerde ortaya çıkmıştır.


Bunların başlıcaları

  • Zümrüt yeşili,
  • Mint yeşili,
  • Su yeşili, yeşil rengin kartelasına eklenen renklerdir. Zümrüt yeşilini kombine ederken toprak renkleri ve siyah ile yapabilirken, mint yeşilini her renkte rahatlıkla kullanabilirsiniz. Su yeşili şimdilerden ziyade eski zamanlarda kullanılan bir renk olmuştur.
Mint yeşili ise, kullanımını her dönem ve her moda yenilemesinde kendini göstermiştir. Bunun en büyük etkisi az önce de dediğimiz gibi her renkle olan uyumudur. Takılarda bile çok kullanılan ve aksesuar dünyasında bir aydınlatıcı gibi düşünülen mint yeşili her zaman moda olacak renklerdendir.

Mint Yeşili Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yeşil Fasulye Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yeşil Fasulye Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yeşil Rengin Tonları

Yeşil Rengin Tonları

Kıymalı Yeşil Mercimek Tarifi ve Malzemeleri

Kıymalı Yeşil Mercimek Tarifi ve Malzemeleri

Hamilelikte Yeşil Akıntı Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte Yeşil Akıntı Belirtileri ve Tedavisi

Yeşil Çay Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yeşil Çay Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Açık Yeşil Renk Tonları

Açık Yeşil Renk Tonları